16°
    Шест български победи на ринга на SENSHI 6

Боги

Богдан Шумаров от варненския клуб “Боил” победи Милош Байович от Сърбия в изключителен двубой, капитанът на националния отбор Атанас Божилов надделя за втори пореден път над коравия румънец Алин Кимпан

Шест победи за България постигнаха родните бойци, които излязоха на ринга на шестото издание на престижната гала вечер SENSHI. Събитието се състоя в Летния театър в курорта Камчия и е част от програмата на 14-ия Международен летен лагер по карате киокушин. Това е второто издание на SENSHI, което гостува в летния курорт край Варна.

Бойната карта на престижната гала включваше 10 двубоя, които противопоставиха бойци от 8 държави. В 7 от сблъсъците имаше български участници.

Снимка
    Снимка: boec.bg

В откриващия двубой за вечерта Даниел Гецов надделя над казахстанеца Нурликхан Садвокасов със съдийско решение. Състезателят на клуб „Армеец“ спечели по правилата на KWU FULL CONTACT в категория до 75 килограма.

Във втората среща от програмата на SENSHI 6 Драгомир Петров нокаутира Омар Магомедов в третия рунд. Двубоят бе по правилата на KWU FULL CONTACT в категория до 70 килограма. Петров е четирикратен първенец на родината ни, двукратен европейски шампион и бронзов медалист от европейско първенство.

Асът на клуб „Армеец“ Петър Стойков остава непобеден по правилата на KWU SENSHI в категория до 70 килограма. Коравият ни боец постигна пореден категоричен успех на ринга на бойната гала, като надделя над британеца Андрю Търланд-Торнадото. Така Стойков остава с пълен актив от победи на международните галавечери SENSHI и продължава да радва феновете си с отлични игри.Със своите вече пет участия и седем успеха в елитната верига, Стойков е боецът с най-много победи на арената на SENSHI.

Друг от любимците на публиката на SENSHI Николай Йоргов нокаутира Хари Хил в шестото издание на международните бойни галавечери. Състезателят на “Армеец” триумфира в Камчия по правилата на KWU FULL CONTACT  в категория до 80 кг. Мачът не продължи дълго, след като още в първите 10 секунди на битката британецът падна в нокдаун. Йоргов продължи с мълниеносните атаки и даде да се разбере, че не мисли да участва във втори рунд на SENSHI 6. Родният ас е сребърен медалист от Световното първенство по муай тай WMF през 2019 и от Световното първенство по карате киокушин KWU (2013). Освен многократен републикански шампион, Йоргов е шампион на Япония през 2011 и сребърен медалист по Шинкен шобу (2012).

Наката

Капитанът на националния отбор по кикбокс Атанас Божилов постигна поредна убедителна победа на ринга на SENSHI. Наката за втори път сломи с лекота съпротивата на румънеца Алин Кимпан, след успеха си в първото издание на бойната гала, и показа, че е далеч по подготвеният състезател. Двамата отново предложиха много зрелище на феновете, а бургазлията  спечели по правилата на кикбокса стил К-1 в категория до 75 килограма.

Състезателят на варненският клуб “Боил” Богдан Шумаров постигна поредната си впечатляваща победа на ринга на SENSHI. Боги надделя над Милош Байович по правилата на кикбокса в стил К-1, категория до 75 килограма, след съдийско решение. Шумаров и Байович се атакуваха от първия гонг и предложиха зрелищни удари. Надмощието бе поделено, но българският боец все пак успяваше да пласира повече точни удари. Във втори рунд на два пъти се стигна до бързи размени на удари, а на моменти изглеждаше, че някой взема предимство. В крайна сметка обаче до нокаут не се стигна. След последния гонг съдиите вдигнаха ръката на Богдан. Състезателят на СК „Боил“ Шумаров записа четвърта победа на ринга на SENSHI. В предишното си участие на SENSHI 5 Шумаров спечели вакантната европейска титла на WAKO PRO в стил К-1, категория до 75 кг. Той има и европейски пояс на WAKO PRO в стил К-1, категория до 71,800 кг. Богдан беше определен и за най-духовития боец на SENSHI 6.

Другият варненски представител в шестото издание на SENSHI Едуард Алексанян отстъпи на сърбина Никола Тодорович в интересен и оспорван двубой. Срещата бепо правилата на К-1 в категория до 80 килограма, а съдиите присъдиха успеха на сърбина с 2:1 гласа. Никола Тодорович е световен шампион по кикбокс за младежи. Победител е в редица национални и международни галавечери и турнири. Шампион е на Сърбия и е сред най-талантливите бойци на съседката ни. Едуард Алексанян е един от амбициозните български бойци. Варненецът е многократен шампион на България по кикбокс за аматьори в стил К-1 и „лоукик“. Миналата година извоюва победа с нокаут срещу Яну „Канибала“ да Круз по време на галата Savages Kickboxing и грабна пояса на веригата.

Останалите три двубоя от програмата на  SENSHI 6 преминаха без българско участие. Руснакът Андрей Чехонин победи само за няколко секунди Мадалин Могос от Румъния и спечели наградата за нокаут на вечерта. Двубоят бе по правилата на KWU FULL CONTACT в категория до 85 килограма.

Германецът Сергей Браун победи Даниел Маноле (Румъния). Майсторът на киокушин карате триумфира в категория до 80 кг по правилата на KWU FULL CONTACT. С представянето си на ринга на SENSHI Браун заслужи отличието за най-техничен състезател.

Дагестанецът Мерей Суюнов победи със съдийско решение французина Жан-Пол Жако на SENSHI 6 в Камчия. Двамата премериха сили по правилника на KWU FULL CONTACT в категорията е до 85 килограма. Феновете на SENSHI се насладиха на битка между двама от топ бойците в дисциплината.