16°
    Черно море громи в Елитната до 17 години

96fa457a9fe16e01d7d1d0b98529fff2

Черно море разгроми Добруджа с 6:0 в мач от VI кръг на Елитната група до 17 години, игран на стадион „Корабостроител” под Аспарухов мост. „Моряците” са на второ място в класирането с актив от 16 точки (пет победи и равен) и голова разлика 16:3.

Домакините започнаха по-активно и в 5-ата минута Марин Петков уцели гредата. В 15-ата Мартин Илиев центрира и този път Марин Петков е точен с глава – 1:0. В 25-ата минута вратарят на Черно море Денислав Стойчев спаси дузпа. Последваха пропуски на „моряците” Жечко Йорданов Радослав Петров.

В 32-рата минута Берк шутира от около 20 метра и след рикошет топката влезе в мрежата – 2:0.

Второто полувреме започна с нови пропуски на Черно море – на Жечко Йорданов и Марин Петков. В 60-ата минута Марин Петков направи резултата класически от дузпа, а след две бързи попадения на Жечко Йорданов в 75-ата и 82-рата минута Черно море се откъсна с 5:0.

В 90-ата минута след пробив и прецизно подаване на Костадин Кехайов Марин Петков оформи своя хеттрик и крайното 6:0.

В следващия кръг на 12 септември „моряците” гостуват на Локомотив в Пловдив.

Съставът на Черно море: Денислав Стойчев (75 – Ангел Дочев), Симеон Николов, Валентин Касабов, Симеон Савов (75 – Делян Илиев), Мартин Илиев (46 – Костадин Грахльов), Стефан Димов (60 – Толга Мюрвет), Берк Бейхан, Жечко Йорданов, Берхи Кешкерян, Радослав Петров (60 – Симеон Цветанов), Марин Петков.