16°
    Мирослав Шмидт от СКТМ “Комфорт” стана шампион на турнира “Млади надежди”

Мирко златен медал

Виктория Петкова от “Варна 2015” спечели сребро при момичетата до 15 години

Варненският клуб по тенис на маса “Комфорт” отново показа доминацията си при момчетата до 12 години. Талантът Мирослав Шмидт, който за успехите си бе отличен и от фондацията на Димитър Бербатов, спечели шампионската титла в международния турнир “Млади надежди”, като надигра съотборника си Людмил Димитров.

Мирко с купата

По-малкият брат на Людмил – Виктор, се окичи с бронз.

Вики и Любо

Бронзово отличие получи и състезателят на “Бдинци” (Видин) Преслав Николов.

Анна бронзов медал

При момичетата до 12 години, състезателката на СКТМ “Комфорт” Анна Гудеманова заслужи бронзов медал. Шампионка във възрастовата група стана Жаклин Райкова от “Марек Дигеста” (Дупница), среброто отиде при Калин Мариа от румънския клуб “Бузау”, а втория бронзов медал получи Лила Лъвчиева от “Дунав” (Русе).

Още три бронзови медала заслужиха състезатели на СКТМ “Комфорт” при момчетата и момичетата до 15 години – Мартин Иванов, както и Теодора Николова и Николая Димитрова. Шампиони станаха Йоан Величков  от “Марек Дигеста” (Дупница) и Ирина Дочева от “Две могили”. Сребърно отличие получи състезателката на “Варна 2015” Виктория Петкова.

Вики Петкова

При момчетата среброто отиде при Стефан Димитров от “Марек Дигеста” (Дупница), а другият бронзов медал – при Мартин Трендафилов от “Кабаков” (Шумен).

момчета 15 години медали

Отличията на призьорите бяха връчени от Георги Арнаудов- главен експерт в дирекция “Спорт” към община Варна и Стефан Китов – председател на Българската федерация по тенис на маса. Двудневният турнир с международно участие “Млади надежди” се проведе в зала 20 на Двореца на културата и спорта във Варна.