16°
    Черно море с класика срещу Пирин при U19

Отборът на Черно море записа класически успех с 3:0 при домакинството си на Пирин Благоевград в мач от 13-ия кръг на Елитната група до 19 години. Срещата се игра на стадион “Корабостроител” под Аспаруховия мост. И трите попадения паднаха през първата част в рамките на 21 минути.

След силно начало варненци откриха резултата в 10-ата минута. Добра атака отдясно, преминала през Паоло Пасков и Денислав Славов завърши с извеждащ пас към Николай Златев, който с диагонален удар реализира за 1:0. Само 3 минути по-късно Наско Янков с глава покачи на 2:0 след заучено положение от корнер. В 21-вата пробив на Радослав Златев по фланга завърши с прострелно центриране на точката за изпълнение на дузпа, където Паоло Пасков с премерен изстрел прониза стража на гостите за трети път.

През втората част “моряците” имаха множество добри атаки по двата фланга, но така и не успяха да ги завършат по най-добрия начин. Гостите пък записаха на сметката си греда, дошла след удар от средна дистанция, а освен нея не застрашиха вратаря Стефан Петков.

Съставът на Черно море: Стефан Петков, Златин Станков, Наско Янков (80-Еркан Реджебов ), Берк Джевдет, Димитър Ралчев, Алекс Цеков, Николай Златев (75-Петър Иванов ), Светослав Николов, Денислав Славов (75-Теодор Тотев), Паоло Пасков (80-Стелиян Чалъков), Радослав Златев.