16°
    Гришо се класира за третия кръг на Australian open

Българинът продължава без загубен сет

Григор Димитров постигна нова великолепна победа на Australian open, съобщават от Българската федерация по тенис. Димитров се наложи със 7-6(1), 6-1, 6-2 над Алекс Болт от Австралия за 1 час и 52 минути.

Това е втора поредна победа за Григор без да загуби сет. В първата си среща Димитров победи Марин Чилич с 6-4, 6-2, 7-6.

В третия кръг Димитров ще играе срещу Пабло Кареньо Буста. Испанецът записа труден успех срещу Иржи Весели от Чехия с 6-3, 7-6 (3), 2-6, 6-4.

Димитров и Кареньо Буста са се срещали 6 пъти на ниво световен тур, като балансът е по 3 победи. В тази част на схемата е и финалистът от миналата година Доминик Тийм, с когото Димитров може да се срещне в IV кръг (осминафинал).

Първата възможност за пробив в мача срещу Болт се откри пред Димитров при 3:3 в първия сет. Григор не успя да се възползва, а веднага след това и австралиецът имаше брейк пойнт, но също не успя – 4:4. Българинът имаше два шанса за брейк в деветия гейм, но отново не се справи. До края на сета и двамата тенисисти взеха подаванията си и така се стигна до тайбрек. В него Григор беше безапелационен и спечели със 7:1 точки.

От тук до края срещата премина при пълна доминация на Димитров. Той поведе с 5:0 във втория сет и го затвори с 6:1 за 28 минути.

В третия сет Григор постигна два бързи пробива и поведе с 3:0. При този резултат Димитров отрази три точки за рибрейк и увеличи преднината си на 4:0. До края двамата тенисисти взеха подаванията си и Григор затвори мача с 6:2.