16°
    Варненецът Станислав Станков се класира за полуфинал на ЕП

Полуфиналите на 60 м с препятствия са утре в 14:05 часа българско време

Състезателят на варненския клуб “Супер Спорт” Станислав Станков се класира за полуфиналите на 60 м с пр. на европейското първенство в зала в Торун (Пол).

Българинът финишира четвърти в серията си с време от 7.85 сек. Така той влезе в четворката, даваща директно място за следващата фаза на състезанието в хърделите. Според регламента първите четирима от петте пресявки се класират на полуфинал по място, както и четирите „губещи” времена, отбелязва bgathletic.com.

Тази зима Станков, който дебютира на европейската сцена при мъжете, подобри рекорда на България за младежи под 23 г. – 7.71 сек. Възпитаникът на Руслан Грозданов е първият представител на тима ни в Торун, който преминава в следваща фаза на дисциплината си.

Полуфиналите на 60 м с пр. са утре в 14:05 часа българско време. Другата българка, която ще се състезава в последния ден на първенството, е Инна Ефтимова. Тя излиза в сериите на 60 м, които започват в 11:18 часа в неделя.