16°
    Григор Димитров среща Надал в Монте Карло

Българинът се наложи над Жереми Шарди, а Кралят на клея отстрани Федерико Делбонис във втория кръг на турнира

Григор Димитров постигна втора поредна победа на турнира в Монте Карло без да загуби сет. Българинът се наложи със 7:6 (3), 6:4 над Жереми Шарди от Франция във втория кръг на Мастърса на червени кортове. Срещата продължи 1 час и 43 минути. Вчера Димитров се справи убедително и с Ян-Ленард Щруф. В третия кръг Григор ще срещне Краля на клея Рафаел Надал, който се наложи над Федерико Делбонис с 6-1, 6-2.

Димитров започна перфектно двубоя срещу Шарди и поведе с 3:0. При 5:3 Гришо сервира за спечелване на сета, но допусна пробив. Двамата тенисисти взеха следващите си сервис геймове и така се стигна до тайбрек. В него Димитров спечели четири поредни точки и взе първата част със 7:3 в тайбрека.

Григор спаси точка за пробив в първия гейм на втората част, а след това стигна първи до брейк за 3:2. В следващия гейм Димитров успя да отрази три точки за брейк и затвърди на 4:2. При 5:4 Григор сервира за спечелване на мача и затвори мача с гейм на 30.