16°
    Без 11 футболисти 19-годишните “моряци” биха Пирин в Благоевград

Отборът на Черно море записа победа с 3:1 при гостуването си на Пирин Благоевград в мач от 30-ия кръг на Елитната група до 19 години. Треньорът на “моряците” Мартин Христов започна двубоя без 11 футболисти, които останаха във Варна заради предстоящите матури. За сметка на това съставът бе окомплектован с по-малки играчи от школата, които показаха характер и заслужено спечелиха поредни три точки за Черно море.

Първото полувреме бе равностойно за двата отбора, като на два пъти варненци правиха груби грешки в защита. При първото неразбирателство в отбраната, футболист на домакините излезе сам срещу Галин Григоров, който записа феноменално спасяване. В 30-ата минута обаче при нова грешка в редиците на Черно море – Пирин поведе в резултата. След попадението “моряците” се активизираха и в рамките на две минути успяха да обърнат резултата в своя полза. В 44-ата и 45-ата минути след добри центрирания от фаул на Николай Златев, Наско Янков и Марин Петков успяха да реализират за 2:1.

Второто полувреме бе изцяло за Черно море, като младите таланти на варненската школа не позволиха на домакините да създадат положение пред Галин Григоров. За сметка на това отново след добро центриране отдясно на Николай Златев – Марин Петков оформи крайното 3:1. През по-голямата част от срещата зрителите на стадиона в Благоевград аплодираха младите “моряци”, които въпреки по-големите играчи на съперника, показаха страхотна игра и заслужено спечелиха срещата.

Съставът на Черно море: Галин Григоров, Петър Иванов, Павел Труфев, Наско Янков, Берк Джевдет, Денислав Славов, Берк Бейхан, Теодор Тотев, Николай Златев, Иван Томов, Тони Иванов (Марин Петков, Стелиян Чалъков, Денислав Стойчев).