16°
    Варненски състезатели на Олимпиадата в Токио

Квота очаква и щангистът на СК “Титан” Христо Христов

Няколко варненски състезатели ще вземат участие в най-големия спортен форум, Олимпиадата в Токио, която ще се проведе това лято, отбелязва директорът на общинската дирекция “Спорт” Кристиан Димитров.

Националния ансамбъл по художествена гимнастика с капитан Симона Дянкова (СК “Чар”), спечели квота и голямата цел пред “златните ни момичета” през 2021 г. е добро представяне на Олимпийските игри.

В плуването Антъни Иванов (ПСК”Черно море”), който учи и тренира от две години в Университета “Вирджиния Тех” в САЩ, покри норматив за две квоти за Олимпиадата за 100 и 200 м бътерфлай.

Преди дни Станимира Петрова (БК “Варна”) донесе втора квота за женския ни бокс за Олимпийските игри в Токио, след като многократната световна и европейска шампионка се класира за полуфиналите на европейската квалификация в Париж и спечели бронзов медал.

Голямото очакване за Христо Христов (СК “Титан”) продължава. Христо завоюва златен медал от Световното за младежи до 20 г. в категория до 109 кг. Сега предстои двете квоти по вдигане на тежести да бъдат разпределени между четири състезатели.