16°
    Варненски тенисист за втора поредна година оглави класирането на фондацията на Бербатов

Мирослав Шмидт е отличен като “Младо дарование” в спорта на Варна за 2020-а

За втора поредна година фондацията на Димитър Бербатов определи за победител в категория Спорт при децата от І-ІV клас състезателя на СКТМ Комфорт Мирослав Шмидт. Тъй като той беше лауреат и през миналата година на същото отличие, през тази година няма да получи стипендия. Съгласно регламента стипендията ще получи Лили Илкова от София (плуване и триатлон).

Мирослав Шмидт е на 9 години, негов треньор е Стоян Поппетров. Двукратен държавен шампион по тенис на маса. Въпреки трудностите и ограниченията през 2020 г., Мирослав участва във всички проведени турнири за деца и юноши в страната и навсякъде има призови класирания. Мирослав е един от двамата избраници на Българската федерация по тенис маса, изпратени да представят България на тренировъчен лагер в Люксембург за талантливи деца по тенис на маса от Европа. За лагера са поканени четиримата най-добри състезатели до 12-годишна възраст от всяка европейска държава (две момчета и две момичета). Миро е „Спортист на годината“ за гр. Варна, в категория „Младо дарование“.

Мирослав е член и на Клуб 2019 на Фондация „Димитър Бербатов“. Лауреат на Голямата награда за 2019 г.