16°
    Победа и равенство за Черно море в Елитните групи до 15 и 17 години

Победа и равенство записа академията на Черно море в Елитните групи до 15 и 17 години срещу школата на Септември Сф в отложените срещи от 2-рия кръг. Възпитаниците на Тодор Каменов надделяха с 2:1 срещу съперниците си от столицата на стадион “Корабостроител” под Астаруховия мост. Попаденията за 17 годишните “моряци” реализираха Радослав Петров и Петър Маринов.

15-годишните таланти на варненската школа бяха близо до спечелването на трите точки в срещата срещу връстниците си от Септември, но допуснаха гол в края на двубоя, който им отне победата. Михаил Гащук откри резултата в 45-ата минута, след като засече с глава центриране от корнер. Гостите пък изравниха три минути преди последния съдийски сигнал. Варненци се опитаха да направят изкуствена засада при дълго подаване, но бранител на Черно море закъсня с изтеглянето и остави футболист сам срещу вратаря, който реализира за 1:1.

Съставът на Черно море U15: Георги Монев, Светослав Мерсинков, Емануил Няголов, Сергей Чижик, Димитър Заимов, Васил Касабов, Михаил Гащук, Ивайло Димитров, Драгослав Петров, Елиян Александров (Антоан Манасиев, Никола Недков, Ивайло Радев, Кристиан Андонов, Даниел Костадинов Лъчезар Статев, Кристиян Костадинов.

Съставът на Черно море U17: Денислав Стойчев, Константин Веселинов, Виктор Спасов, Георги Венциславов, Валентин Калъчев, Пламен Аршев, Дейвид Луканов, Толга Мюрвет. Радослав Петров, Кристиян Евдокиев, Петър Маринов (Георги Марков, Димитър Павлу, Артур Аветисян, Борис Стойков, Александър Киров, Кристо Яначков, Валентино Николов.