Дъжд и захлаждане в четвъртък по Черноморието, вечерта се очакват поледици

Животът

07-01-2026, 19:32

Снимка:

Pixabay

Автор:

Varnautre.bg

Всичко от Автора

За област Варна ще бъде в сила жълт код за силен вятър.

През нощта облачността постепенно навсякъде ще се увеличи и вплътни и ще има предимно слаби валежи от дъжд, които утре ще се усилят и ще са почти повсеместни.

Главно по крайбрежието и на Североизточна България са възможни по-значителни сумарни количества.

Вятърът на много места временно ще отслабне, но около и след полунощ отново ще се усили и ще е поривист от юг.

През нощта ще се запази сравнително топло за периода и сутрешните температури отново ще достигат 10°-13°, само на север от Стара Планина ще са по-ниски.

Утре вятърът първо в Дунавската равнина, а до обяд и по Черноморието, рязко ще се усили от запад и бързо ще нахлуе по-студен въздух.

За Варна минимална температура 12°, а максимална - 13°-14°.

За областта на 8 януари ще бъде в сила жълт код за силен вятър, информираха от НИМХ. 

През втората половина от деня температурите чувствително ще се понижат. Валежите от север на юг ще се примесват и преминават в сняг, а вечерта срещу петък ще се образуват поледици и заледявания по пътищата. 

Вълнение на морето около 3 бала, на север от нос Калиакра и в открито море до 4 бала. Температура на морската вода от 9° до 11°