Тръгна делото срещу граничен контрольор

Архив Варна

30-10-2009, 14:04

Автор:

Руслан Йорданов

Всичко от Автора

В Окръжния съд в Добрич започна делото срещу Илиян Стоянов - контрольор към Управление „Пътни такси и разрешителни”. Срещу него е повдигнато обвинение за това, че като длъжностно лице причинил на фонд „Републиканска пътна инфраструктура” вреди в размер на 23 558,98 лв.

В периода от 1 юни до 31 август 2006-та година  41-годишният Стоянов не е изпълнил служебните си задължения и е пропуснал в Република България през ГКПП Кардам 547 пътни превозни средства с чуждестранна регистрация без да събира винетни такси и да издава квитанции.
Вчера съдът разпита свидетел по делото, който е изготвял месечния график за дежурствата на контрольорите и е следял работата им.  По искане на адвокатите на Илиян Стоянов съдът допусна да бъдат събрани допълнителни доказателства в процеса – да бъдат предоставени на хартиен носител данните за пропуснатите автомобили и продадените винетни стикери, всички лични отчети на обвиняемия и разпит на нов свидетел. Делото срещу пътния контрольор ще продължи на 29 януари 2010 г.