Калиакра удари Черноморец в дербито на Североизтока

08-11-2009, 14:32

РУСЛАН ЙОРДАНОВ

Калиакра победи Черноморец (Балчик) с 4:1 в среща от 12-ия кръг на Източната “Б” футболна група.

Двата отбора демонстрираха открит, нападателен и резултатен футбол, което достави удоволствие на над 2500 зрители на стадиона и на тези пред малкия екран. Иван Петков откри за домакините още в 8-ата минута. Иван Райчев покачи на 2:0 в 25-ата от дузпа, а четири минути по-късно отново Петков даде класическа преднина за каварненци.

Гостите изнесоха силни последни минути, като в 43-ата Владимир Костадинов върна надеждите на гостите за нещо повече, намалявайки с 3:1. Секунди преди последния съдийски сигнал за първото полувреме, играчите на Черноморец профукаха стопроцентова възможност за гол.

В 49-ата минута Георги Станчев оформи крайното на 4:1. С тази победа Калиакра продължи традицията да побеждава съперника си от съседния град и се изкачи на четвърто място.

“Това беше поредната ни крачка към “А” група”, каза финансовият благодетел на Калиакра и кмет на Каварна Цонко Цонев за “ВарнаУтре.бг”. Той изгледа победата на своя тим от трибуната на феновете.