Федерер се изложи и в Париж

12-11-2009, 20:24

varnautre

Роджър Федерер изненадващо отпадна във втория кръг на турнира от сериите "Мастърс" в парижката зала "Берси" с награден фонд 2,75 млн евро.

Водачът в световната тенис ранглиста загуби от представителя на домакините Жулиен Бенто с 6:3, 6:7(4), 4:6 след 1:55 час игра. Швейцарецът все още не е преминавал четвъртфиналите на турнира в предишните си 6 участия, припомня „Скайспортс”. Той допусна твърде много непредизвикани грешки. След като не успя да достигне до нито една възможност за пробив в първите два сета, Бенето спечели подаването на съперника си в четвъртия гейм на третия сет, което се оказа решаващо за победата.

Tова е втора поредна загуба за Федерер в рамките само на 4 дни, след като миналата неделя швейцарецът загуби финала в родния Базел. "Имах своите шансове, но ги пропуснах. Чувствам се добре физически и психически и бях готов да се представя добре тук. В този мач обаче изгубих ритъма от основната линия. В същото време той игра невероятно в края на мача. Жулиен излезе за победата и я постигна", каза Федерер.

Следващият съперник на Бенето ще бъде 15-ият поставен Гаел Монфис (Франция), който надделя над квалификанта Давид Гез (Франция) с 6:4, 7:5.

Номер 4 в света Анди Мъри (Великобритания) се измъчи срещу Джеймс Блейк (САЩ), но все пак стигна до успеха с 6:3, 6:7(5), 7:6(4) след 2:13 часа игра. Британецът ще играе в третия кръг срещу финалиста от 2004 година Радек Щепанек (Чехия). Номер 13 Щепанек постигна най-убедителната победа във втория кръг след 6:4, 6:0 срещу Виктор Троицки (Сърбия) за 74 минути. 12-ият в схемата Марин Чилич (Хърватия) наниза 16 аса и отстрани квалификанта Лукаш Кубот (Полша) с 6:7(3), 6:4, 6:2. Чилич ще се изправи срещу седмия Фернандо Вердаско (Испания) за място на четвъртфиналите.