Калиакра и Черноморец бият в Б група

14-11-2009, 15:11

СВЕТЛАНА МИХАЙЛОВА

Футболистите на “Калиакра” спечелиха с 2:0 като гост на “Добруджа” и направиха поредната си крачка към “А” група. Двубоят от 13-ия кръг на Източната "Б" група се игра пред близо 2000 зрители на стадион "Дружба". В 73-ата минута Иван Караджов откри резултата, след като прати топката в долния ляв ъгъл във врата на домакините.

В 89-ата минута Детелин Димитров с мощен удар оформи крайното 2:0 за гостите. Поражението бе четвърто поред за добричлии във втория ешалон, докато “Калиакра” се доближи до лидера “Несебър”, който днес инкасира загуба от “Черноморец” (Поморие).

В същото време “Черноморец” (Балчик) надделя с 2:1 над пловдивския “Спартак” на стадиона в Албена. В 52-ата минута Емил Тодоров – Зелето, откри резултата. Голът падна след изпълнение на корнер. Тодоров се извиси над всички и с глава насочи топката във вратата на гостите. В 65-ата минута Калин Ганчев покачи на 2:0, а гостите стигнаха до почетен гол в 87-ата минута. Точен след удар с глава бе Емил Аргиров.