„Черно море” спечели дербито за купата на България

25-11-2009, 19:54

ЦВЕТОМИР ТРЪНКОВ

ИВАН СИМЕОНОВ

„Черно море” се класира за осминафиналите в турнира за купата на България по футбол. Варненският тим победи с 2:0 при гостуването си на “Черноморец” на стадион „Лазур” в Бургас. Още при жребия двубоят бе определен за дербито на 1/16-финалите.

Гостите можеха да поведат в 20-та мин., когато Димов стреля от около 20 метра и топката срещна десния стълб на вратата на Борел. 4 минути по-късно след центриране от фаул в наказателното поле на „Черно море”, Морис засече топката с глава, но тя срещна напречната греда. В 45-та мин. Борносузов стреля от пряк свободен удар, топката рикошира във футболист на домакините и влезе в долния десен ъгъл на вратата.

През второто полувреме домакините имаха надмощие, но направиха доста пропуски пред вратата на Пиргов. Във втората минута на продължението Ели Маркес направи много добър пробив, след което с плътен удар прати топката във вратата на Борел.

„Черно море” върна доброто настроение на феновете след като в събота бе разгромен от „Левски” с 3:0. Те със сигурност ще напълнят „Тича”, когато през уикенда ЦСКА гостува във Варна. „Черноморец”, който допреди няколко кръга бе лидер в шампионата, натрупа четвърта поредна загуба.

Сливен - Пирин 1:0

• За 2 декември от 13:30 ч са насрочени двубоите Пирин ГД – Литекс и Септември Симитли – Миньор Пк.
  • На 9 декември от 13:30 ч ще се играе мачът Брестник – Левски
  • На 10 декември също в 13:30 ч е началният час на Монтана – Берое