Тодор Стойков посече родния си тим

28-11-2009, 10:52

varnautre

Тодор Стойков бе безмилостен срещу отбора, който го изведе към големия баскетбол. Капитанът изведе „Лукойл Академик” до разгрома 113:81 над „Евроинс Черно море”.

Варненският тим се държеше равностойно на полето в Правец до полувремето, което завърши 61:54 в полза на домакините. След почивката шампионът се подигра с „моряците” като направи разлика от 30 точки още в третата четвърт. Варненецът Стойков стана най-резултатен с 20 точки, Уокър Ръсел се отличи с 16 точки и 8 асистенции, а по 15 точки записаха Айзък Уелс и Уокър Ръсел.

За гостите от Варна неубедителният в сезона до сега Павел Веселовс вкара 20 точки, а по 14 реализираха Васил Кьосев и Тихомир Желев. Лошото за отбора на Даниел Димитров бе, че центърът записа всичките си точки само до почивката.

Шампионът „Лукойл Академик” продължи безгрешната си серия от началото на сезона и записа седма поредна победа в първенството на НБЛ. Със загубата „Евроинс Черно море” остана трети с отрицателен баланс – 3 победи и 4 загуби.

В другите 2 двубоя „Ямбол” записа трета победа в НБЛ, след като победи трудно при домакинството си на „Рилски спортист” с 91:86, а „Черноморец” постигна втора победа от началото на шампионата като надделя над гостите от „Балкан” със 73:70.