Фулъм - ЦСКА 1:0

03-12-2009, 22:17

ЕКАТЕРИН ДОНЧЕВ

ЦСКА изтърва да запише второ равенство в груповата фаза на турнира Лига Европа, след като загуби от Фулъм с 0:1. Срещата започна равностойно и още в 5-ата минута Тиманов със зверски шут от 25 метра едва не счупи напречната греда. От тук до края на полувремето на терена имаше само един отбор - този на домакините.

Първо Дани Мърфи изпусна дузпа, но малко след това Гера откри резултата. Пропуски през първото полувреме направиха всички офанзивни футболисти на Фулъм.

Второто полувреме се превърна в мач на една врата - тази на Фулъм. Пропуски направиха Платини, Делев, Янчев, Янев, Морозс, Мигел.

"Армейците" имаха претенции и за дузпа, но Павел Бажек не посочи бялата точка след игра с ръка на Деймиън Дъф в пеналта.

Домакините изчистиха три пъти топката от голлинията, бранеха се с по 7-8 човека, извършваха груби нарушения. В крайна сметка резултатът остана непроменен, но ЦСКА имат право да се гордеят с показаното през второто полувреме.