„Евроинс Черно море” допусна пета загуба

05-12-2009, 21:33

Автор:

ИВАН СИМЕОНОВ

Всичко от Автора

„Евроинс Черно море” допусна пета загуба в Националната баскетбола лига след като бе надигран при гостуването в Ботевград от „Балкан” с 95:84.

Така варненският тим се свлече от трето на пето място в класирането с баланс от 3 победи и 5 загуби, колкото има и „Рилски спортист”. Отборът, ръководен от Даниел Димитров, водеше с 5 точки след първата четвърт - 27:22, след невероятна стрелба от тройката - цели 6 сполучливи атаки в първите 10 минути. През втората част обаче домакините обърнаха изцяло развоя на мача. След отлична игра в защита и значително подобрена стрелба те позволиха на варненци да отбележат едва 14 точки. Ботевградчани за сметка на това отбелязаха 22 и на полувремето имаха актив от 5 точки - 46:41
След почивката „Балкан” опазиха най-добрия стрелец на гостите Ерик Уеб, който в третата част не можа да отбележи нито един кош от игра. В 25-а мин. авансът им достигна 12 точки - 59:47, но „Черно море” успя да го намали в края на третата част на 9 точки - 69:60.
В последната четвъртина варненци започнаха да грешат по-често, въпреки че с 3 тройки на Уеб смъкнаха пасива само до 6 точки - 34-та минута. Две минути по-късно обаче домакините отново дръпнаха с 10 точки - 78:68, а до края разликата стана 15 точки.
Йордан Бозов вкара най-много за победителите - 27 точки. Иван Лилов добави 20.
Страхотен мач изнесе и Атанас Радев. Той завърши с дабъл-дабъл - 19 точки и 10 борби. За „Евроинс Черно море” най-резултатен бе Ерик Уеб с 24 точки, като американецът вкара и 5 тройки в 10-те си опита. Втори по резултатност за „Черно море” е Ценов с 14 точки, Веселовс има 13, с по 11 са Желев и Янев.
„Левски” спечели дербито от VIII кръг на НБЛ срещу „Лукойл Академик” по изключително категоричен начин, надделявайки с 92:72. Загуба с подобна разлика насред Правец е първа в историята на шампионите, откакто тимът се нарича „Лукойл Академик”.