Владимир Урумов отново е номер едно на спортното

16-12-2009, 19:10

ИВАН СИМЕОНОВ

Състезателят по вдигане на тежести Владимир Урумов за четвърта поредна година спечели приза спортист №1 на варненското спортно училище „Георги Бенковски”. През 2009-а състезателят на ТК „Черно море” спечели бронзови медали в двубоя и изтласкването на европейското първенство и въпреки възрастта си е неизменна част от националния тим. Кметът на Варна Кирил Йорданов връчи приза на най-добрия състезател на спортното училище на тържество в ДКС тази вечер.

Другите големи отличия за варненското спортно училище са за волейболистката Бояна Андреева, класирала се на четвърто място с националния девически тим на световното първенство в Мексико, Петя Маврова (академично гребане) за седмо място на двойка без рулеви от световно първенство - девойки, Виктория Стоянова (худ. гимнастика - двойки ансамбъл), трето място, Йоан Костаднов, завършил на пето място на еврпейското  първенство по ветроходство за младежи и Велина Великова (борба свободен стил) за 12-то място на европейското първенство.