„Евроинс Черно море” излъга „Рилски спортист”

18-12-2009, 18:55

ИВАН СИМЕОНОВ

„Евроинс Черно море” измъкна драматична победа при домакинството си на „Рилски спортист” в Националната баскетболна лига с 96:93 (22:32, 26:18, 22:26, 26:17). Варненският тим изоставаше в целия мач, но обърна резултата 3 минути преди последната сирена. Интригата бе до последните секунди. Страстите се нажежиха, когато „моряците” получиха топката за неспортсменски фал, но на линията за изпълняване на нарушение застана не Дойчинов, а Уеб и съдиите отнеха топката от домакините. Гостите на 2 пъти направиха фал в атака в последните разигравания и не успяха да стопят аванса.

За отборът, воден от Даниел Димитров Васил Кьосев отбеляза 23 точки, Ерик Уеб – 21, а капитанът Симеон Ценов завърши с 20. За „скиорите” Травис Питърсън отбеляза 25 точки, но не игра в решителните минути, тъй като бе изгонен за 5 фала. „Черно море” вече е с 4 победи и 6 загуби, а преди да са изиграни всички мачове от 10-ия кръг са на трета позиция.

„ЛУКойл” победи „Черноморец” с 88:82, а „Спартак” (Пл) се наложи над „Ямбол” с 91:71.

По-рано днес младежкият тим на „Черно море” победи със 103:71 връстниците си от „Рилски спортист” . Това бе осма победа за варненци, които имат и 2 загуби в шампионата на дублиращите състави.