Шок на „Анфийлд”! Ливърпул отпадна от ФА Къп.

14-01-2010, 05:42

ЕКАТЕРИН ДОНЧЕВ

Сензационно Ливърпул загуби с 1:2 като домакин от Рединг и отпадна от турнира за купата на Англия. Йосиф Бенаюн се превърна в главен виновник за поражението. В третата добавена минута на мача, евреинът ритна нападател на гостите в наказателното поле и съдията отсъди дузпа. Сигурдсон не сгреши и прати мача в продължения.

Десет минути след началото на допълнителното време Лонг смълча „Анфийлд”, след перфектно центриране на Сигурдсон и удар с глава. Малко преди края на първото продължение Бенаюн излезе сам срещу вратаря на гостите, но ударът му бе спасен. В следващият кръг на надпреварата Рединг приемат като домакини Бърнли. Ливърпул остава без домашен трофеи и единствената надежда остава спечелването на Лига Европа.