Ливърпул отново не победи. Бенитес на дузпата!

16-01-2010, 14:54

ЕКАТЕРИН ДОНЧЕВ

Ливърпул отново не победи и намали шансовете си за класиране в Шампионската лига. Без контузените си звезди Фернандо Торес и Стивън Джерард „червените” не приличаха на себе си и логично позволиха на домакините от Стоук Сити да вземат една точка в последната минута на мача. Само в рамките на 3 дни Ливърпул позволява за втори път да получи гол за 1:1 накрая. Резултата откри Киргиакос в 57-та минута, а в 90-та Хут изравни след центриране от ъглов удар. Десет секунди преди да изтече 5 минутното добавено време, удар на Кайт срещна страничната греда.

Равенството днес засилва изключително много напрежението над Рафаел Бенитес. Със сигурност през следващите дни ще се говори много за предстоящо уволнение. Към момента фаворит за поста на Бенитес се смята Гус Хидинг.