Калиакра и младежките национали си поделиха точката в "Албена къп"

05-02-2010, 17:52

СВЕТЛАНА МИХАЙЛОВА

Втородивизионният футболен тим Калиакра и младежкият ни национален отбор завършиха при резултат 0:0 в среща от група "Б" на започналия днес футболен турнир "Албена къп".

Мачът се проведе на  маломерния терен с изкуствена тревна настилка в Каварна. Двата отбора предложиха бърза и динамична игра, която заради малкото пространство загуби качеството си. През първото полувреме домакините имаха леко териториално надмощие, но не успяха да стигнат до гола. В началото на втората част Емил Гроздев от "трикольорите" се опита да върне топката на вратаря си. Милен Бонев от Калиакра я достигна, но я изпрати над напречната греда на гостите.

В мач от група "А" Локомотив (Мездра) започна с победа участието си в турнира. Българският тим се наложи над четвъртия в молдовското първенство Олимпия с 2:1.