Албена къп 2010: Берое - Калиакра 2:1 при нечовешки условия за игра

Автор:

СВЕТЛАНА МИХАЙЛОВА

Всичко от Автора

Елитният Берое победи с 2:1 Калиакра в среща от футболния турнир "Албена къп".

Иван Чергев откри за старозагорци в 22-ата минута, а Емил Рачев покачи на 2:0 в  55-ата минута. В ответната атака каварненци намалиха чрез Иван Райчев.

Двубоят се игра на добре почистения от домакините тренировъчен терен с изкуствено покритие на стадион Калиакра в Каварна, но при лоши атмосферни условия - духаше силен вятър, който навяваше снежен прах и затрудняваше неимоверно действията на футболистите.  Поради тежките условия двата отбора решиха  да се играят две полувремена по 30 минути.

Пред журналисти в Каварна старши треньорът на Берое Илиян Илиев заяви, че няма смисъл от такива двубои. "Добре, че всичко завърши без контузени футболисти”, каза той.

В друг мач от днес футболистите на Олимпия (Молдова) победиха националния тим на Сиера Леоне (мл.) с 2:1, в поредна среща от група „А”. Резултатът бе открит в 34-ата минута с попадение на Сергей Грицук, но в 62-ата Ба от дузпа направи 1:1. Крайното 2:1 оформи Сомиде в 80-ата минута на двубоя.