Монитор: Мургина с връчено обвинение, отива на съд

Архив Варна

12-02-2010, 06:43

Автор:

varnautre

Всичко от Автора

Бившата шефка на НАП Мария Мургина вече е с предявено обвинение и делото й отива в съда, пише днес "Монитор".

Вчера тя отиде до Националната следствена служба за последното връчване на материалите срещу нея. Елегантно облечената дама пристигна с луксозен черен "Лексус", личен шофьор и един от адвокатите си. След близо час престой в службата тя излезе със защитника си, който обяви, че клиентката му няма нищо общо с обвиненията за престъпления по служба.


Сред тях са попълнена данъчна декларация с невярно съдържание и за принуда. Прокуратурата смята, че Мургина е оказвала натиск над служител на данъчната администрация, който бил принуден да напусне.


Бившата шефка на НАП е обвинена и за длъжностни престъпления - наредила на подчинените си да третират фирмите на неин близък по по-особен начин.


В хода на едногодишното разследване са били разпитани над 40 свидетели, а материалите по него са поместени в 154 тома.
Обемистата документация отнела близо месец на защитата да се запознае с нея. По закон те имали право на този срок, тъй като можело да възникнат допълнителни искания и възражения по доказателствата.


От обвинението се надяват, че нещата ще се задвижат по-бързо и делото срещу Мургина ще влезе скоро в съда. Ако сроковете бъдат спазени, се очаква бившата шефка на НАП да се изправи пред Темида до 3 месеца.