12-02-2010, 07:51

Автор:

varnautre

Всичко от Автора

През 1980 СССР и Източна Германия завършват зимните олимпийски игри практически на равно в неофициалния отборен шампионат. СССР печелят повече златни медали (10-9), но ГДР имат водят в общия брой медали (23-22).
През 1984 Източна Германия повежда в битката в контролираните от държавата атлетични програми, печелейки още три златни медала (9-6), докато Съюзът печели още един от общото класиране (25-24) .
Карин Енке е най-добре представилата се германка, с два златни и два сребърни в четирите състезания по кънки бягане за жени. Съотборничката и Андреа Шьоне печели един златен и два сребърни. Състезателката по ски бягане  Мария-Лиза Намалайнен от Финландия е единственият атлет, спечелил 3 състезания и една от трите, заедно с  Енке и шведската ски бегачка Гунде Сван, която печели общо 4 медала.
Американсият хокеен отбор не успява да се класира в тройката, но мъжкият отбор по алпийско ски спускане, който никога преди не е печелил, отбелязва две победи. Бил Джонсън побеждава при ски спускането, а братята Махре, Фил и Стив, завърщват съответно първи и втори в слалома.