"БАСК"-ите загубиха от Левски с 1:3

16-02-2010, 19:16

ЕКАТЕРИН ДОНЧЕВ

Черно море БАСК отпадна от турнира за купата на България след загуба с 1:3 от шампиона Левски.

В зала "Христо Борисов" двата тима излязоха в следните състави: Черно море БАСК - 2 Кристиян Пенчев, 8 Венци Чакъров, 13 Ивайло  Великов, 14 Петър Милушев,  15 Стефан Георгиев,  18 Явор Генов и 11Калоян Кънев - либеро, а за "сините" се появиха - 1 Иван Латунов, 8 Георги Братоев, 9 Александър Симеонов, 11 Симеон Александров, 12 Теодор Богданов, 14 Венци Георгиев и ВладоИванов - либеро.

Както се и очакваше, Левски започна по-активно мача и без никакви проблеми затвори първия гейм на 16. Неочаквано за всички 173 зрители в залата, варненци изиграха страхотна втора част. Младите момчета на възраст между 16 и 22 години не отстъпваха по нищо на именития си съперник и в един момент водеха дори с 17:11. Последва леко отпускане, което позволи резултатът да бъде изравнен, преди да настъпи драмата. От 23:24 се заигра точка за точка, за да се стигне до частичния триумф с 28:26.

Тук вече Левски взе инициативата и без никакви проблеми спечели следващите два гейма за крайната победа с 3:1. Третата част завърши на 17, а последната - на 23 точки.

Най-резултатен за варненци беше Кристиян Пенчев с 11 точки, за Левски Сиконко Александър Симеонов се отчете с 19, а Симеон Александров - с 14.