20-02-2010, 19:09

Автор:

СВЕТЛАНА МИХАЙЛОВА

Всичко от Автора

Калиакра победи Черно море БАСК с 3:0 (25:17, 25:20, 25:17) гейма в последния пролетен кръг от първенството на Висшата лига по волейбол за мъже.

Така тимът от Каварна стартира в турнира на Висшата лига с комфортна преднина пред втория във временното класиране. Надпреварата, която ще даде директна виза на първенеца за Суперлигата, а на втория – възможност за участие в плейофи, започва на 24 февруари в Каварна.

Възпитаниците на Петър Дочев спечелиха двубоя за 59 минути, в които превъзхождаха във всички линии съперниците си от Варна. Те играха стабилно и в трите гейма,  без да допускат груби грешки, като затваряха отделните части с аванс от 7-8  точки. Домакините почти не допуснаха брак в изпълнението на сервиса, демонстрираха перфектно посрещане, което позволи на разпределителя да си подреди играта така, че да раздвижи нападателите равномерно и с еднакво количество топки.

След края на мача старши-треньорът на Калиакра Петър Дочев каза: “Трите победни мача, които  изиграха момчетата  ми през последната седмица, им дойдоха наистина множко. Днес бях притеснен не толкова от тежестта на двубоя, а затова че имахме много болни състезатели. Дори в един момент се замислих дали да не го отложим, но когато си представих какво ни чака след 24 февруари се отказах. Посвещавам победата на тази прекрасна публика, която след всеки мач става все повече и повече, както и на момчетата ми, които стиснаха зъби и играха въпреки високата температура, която имаха повечето от тях”.

На 23 февруари от 17 часа в зала "Христо Борисов" във Варна Черно море БАСК ще изиграе последния си мач от редовния си сезон. Съперник на домакините ще бъде Дунав (Русе).

Калиакра (Каварна): Димитър Тонев, Тодор Георгиев – либеро, Светослав Арнаудов, Вангел Велинов, Константин Михайлов, Александър Енков, Петър Узунов – капитан, Евгени Петков, Петър Дочев, Пламен Върбанов, Михаил Михайлов, Самуел Брагг, Димитър Бежандолски, Йордан Атанасов.

Черно море БАСК (Варна): Стефан Гендов, Кристиан Пенчев, Петър Милушев, Георги Йовчев, Павел Топалски, Венцислав Чакъров, Сунай Халилов, Калоян Кънев – либеро, Ивайло Великов, Величко Димитров, Стефан Георгиев, Явор Генов.