Черно море БАСК e аут от битката за елита

26-02-2010, 21:02

СНИМКА БФВ

СВЕТЛАНА МИХАЙЛОВА

КВК Габрово (Габрово) победи Черно море БАСК (Варна) с 3:1 (22:25, 28:28, 25:23,25:23) в директния спор за второто място на Висшата лига, съобщиха за ВарнаУтре от федерацията.

Успехът на габровци им гарантира участие в плейаута с предпоследния в Суперлигата и възможност за участие в първенството на елитната група.Директната квота за Суперлигата получи още след втория си мач отборът на Калиакра, който е недостижим на първото място.

Съставът на “моряците” спечели първия гейм и даде надежди за успех в крайния изход на срещата. Варненците започнаха с желание и втората част и водеха с 19:16. Наставникът на габровци вкара тогава в игра ветерана Димитър Божилов,с негова помощ съотборниците му изравниха и се поздравиха с победа.

В третия гейм на срещата КВК Габрово не блестеше, но със стабилна игра, успя да го затвори при 25:23.

В решителната четвърта част варненци догонваха непрекъснато с точка в резултата, но това беше най-доброто, което успяха да сторят. В края на мача капитанът на габровци Христо Запрянов получи жълт картон за оспорване на съдийско решение.