Носителят на купата елиминира Спартак

27-02-2010, 19:20

СВЕТЛАНА МИХАЙЛОВА

Хандбалистите на Добруджа победиха Спартак (Варна) с 30:27 гола и се класираха за полуфиналите на турнира за купата на България при мъжете. Двубоят се игра в зала "Русалка" и премина при огромен зрителски интерес.

Домакините си осигуриха комфортен аванс още в началото на срещата, който успяха да запdзят до края на първата част - 16:10.  В началото на второто полувреме гостите от морската ни столица се опитаха да се върнат в мача, но силите им стигнаха само до 18:16 гола. Благодарение на силните изяви на Росен Колев и Борислав Борисов, отбелязали по 7 гола, добричлии успяха да запазят аванса си и срещата приключи при резултат 30:27. Победата класира "жълто-зелените", които са носители на трофея, за финалната четворка. Разпределението на медалите ще бъде в края на следващата седмица в Габрово.