Левски с класика над Славия

20-03-2010, 22:17

ЕКАТЕРИН ДОНЧЕВ

Левски победи с 3:0 Славия в най-старото столично дерби. По този начин "сините" запазиха преднината от 3 точки пред Черно море в борбата за зона Европа.

Разликата между двата тима се казваше Николай Димитров. През първото полувреме Хичо непрекъснато тормозеше "бялата" защита по левия фланг и при един пробив и центриране Ренет си отбеляза автогол. Второто попадение беше дело на Йовов малко след подновяване на играта, а Димитров се разписа за крайното 3:0 в 64-та минута.

Георги Иванов бе оставил на пейката и по трибуните голяма част от играчите участвали в загубата преди седмица в Ловеч. На тяхно място в игра се появиха много млади момчета и логично публиката ги възнагради с аплодисменти за сърцатата игра.

Левски продължава да е на 4-то място с 35 точки. Черно море са 5-и с 32. В този кръг варненци почиваха, а в следващия приемат Берое на стадион "Тича".