Ние и нашите партньори използваме технологии като “Бисквитки” за персонализиране на съдържанието и рекламите,
които виждате, както и за да анализираме трафика на сайта. Изберете “Приемам”, за да приемете използването на тези технологии.
За повече информация, моля запознайте се с обновените
“Политика за Поверителност” и “Политика за Бисквитки” на АЛТЕРНАТИВ МЕДИЯ ГРУП ЕООД.
Президентът Георги Първанов ще даде днес специална пресконференция, съобщиха от прессекретариата му.
Оттам не уточняват темите, по които ще говори държавният глава.
Вчера след дебат в Народното събрание, който Първанов не зачете с присъствието си, депутатите отхвърлиха с помощта на РЗС проекторешението за отстраняване на президента от поста му предсрочно.
Преди пресконференцията Първанов ще се срещне с членове на Националния инициативен комитет, който издигна кандидатурата му за втори президентски мандат. Комитетът, оглавяван от Стефан Данаилов, събра в страната над 100 хиляди подписа в защита на президента. Вероятно подписката ще бъде представена официално на пресконференцията.
Президентът ще комнетира по всяка вероятност искането за импийчмънт, което до този момент не е сторил по същество и обеща да го направи след дебатите в пленарната зала.
Очаква се Първанов да коментира днес и предложения от правителството пакет с 60 антикризисни мерки.