ВарнаУтре LIVE: Черно море - Спортист 3:0

04-04-2010, 12:48

СНИМКИ: ЦВЕТОМИР ТРЪНКОВ

ЕКАТЕРИН ДОНЧЕВ Снимки ЦВЕТОМИР ТРЪНКОВ

15:47 ч Край на мача.
Черно море победи Спортист с 3:0 и запрати гостите към "Б" група. Варненци са вече на четвърто място в класирането.
Публиката изпраща домакините с аплодисменти.

На Великден "моряците" ще трябва да се извиняват на феновете си за слабата игра и отпадането от Калиакра за купата на България. Няма по удобен съперник за тази мисия от Спортист.

13:45 ч
Здравейте от стадион Тича. Ето и съставите на двата отбора:
Черно море: Пиргов, Кулибали, Дяков, Александров - Сашко, Аврамов, Димов, Жуниор, Юруков, Колев, Борносузов и Божилов.
Старши треньор: Велизар Попов

Спортист:
Стоянов, Бачков, Тодоров, Л. Младенов, Димов, Димитров, Бижев, Игнатов, Ст. Младенов, Петров и Цветков.
Старши треньор: Стойчо Стоев

Главен съдия:
Никола Попов. Помощници: Кирил Манолов и Николай Кънчев.

13:55 ч
ХРИСТОС ВОСКРЕСЕ
Здравейте, уважаеми читатели, от празния стадион "Тича". В празничния ден на трибуните присъстват не повече от 300 човека. Нормално голяма част от феновете на Черно море са ядосани от слабата игра срещу Калиакра и отпадането от купата на България. Варненци ще играят в традиционните си зелено-бели екипи, гостите са със сини фланелки и бели гащета. При победа днес Черно море ще излезе на четвърто място във временното класиране изпреварвайки Славия и Левски.

14:00 ч Начало на срещата. Публиката посрещна двата тима без аплодисменти и скандирания за любимия отбор.
След валежите вчера във Варна стадиона е в добро състояние, леко мек, но не и кален.
{vsig}SPORT/FOOTBALL/2010-04-04-LIVE-Cherno-more-Sportist{/vsig}
2' Прекрасна самостоятелна акция на Александров завърши с хубав удар, но на сантиметри покрай лявата греда на Стоянов.
5' По-добро начало за варненци в началните минути. Черно море владее повече топката и засега се опитва основно по земя да създаде опасности пред вратата на Спортист. Безкрайните центрирания от мача в сряда не се забелязват.
9' Опасно нарушение в полза на варненци встрани от наказателното поле. Tошко Колев проби по фланга и бе фаулиран. При центрирането на Борносузов Тянко Дяков се размина с топката.
10' Ъглов удар за Черно море. Борносузов и Тодор колев разиграха топката. След това тя попадна в Георги Аврамов и шутът на "моряка" бе избит с мъка от Стоянов.
15' ГОООЛ! 1:0 за Черно море
След поредния ъглов удар Танко Дяков се извиси, но пропусна топката и зад него Тодор Колев от 2 метра откри резултата.
Натискът на Черно море даде резултат.
17' Нов удар по посока на вратата на Спортист, но шутът на Борносузов мина над гредата. Пълно превъзходство на варненци в тези минути.
Отменен гол на Спортист поради засада. Правилно решение на съдията, бяхме на една линия със ситуацията.
22' Толкова слаб гост във Варна тази година не е идвал. Моряците са длъжни да победят убедително.
25' Двама от футболистите на гостите лежат на терена и им се оказва медицинска помощ. Черно море обаче играе разконцентрирано в защита. Личи си разликата в класите на двата отбора, но малко повече концентрация трябва.
29' След първоначалните добри минути Черно море намали темпото и играта се изравни.
34' Ъглов удар за Черно море след удар на Борносузов. При центрирането Тодор Колев извърши нарушение срещу вратаря.
37' Илко Пиргов не изчисти добре една топка, тя попадна в Игнатов, но той би встрани от вратата. Тук гостите можеха да изравнят. Какво става с Черно море? 20 минути игра и след това - нищо...
43' Данаил Бачков получи контузия. Ще има смяна в състава на Спортист. Дано травмата да не е сериозна.
44' Добър удар на Димов, но топката е избита в ъглов удар. Божилов остана под топката и тя излезе в аут.
45' Жълт картон са Александров за фаул при бърза атака на гостите.
Край на първото полувреме. Добри начални минути на варненци и след това много слаба игра и на двата отбора. Бачков няма да продължи срещата, но Стойчо Стоев реши смяната да я направи на полувремето.
{vsig}SPORT/FOOTBALL/2010-04-04-LIVE-Cherno-more-Sportist/2{/vsig}
15:01 ч Начало на второто полувреме. и в двата състава са извършени смени. Ели Маркес влиза на мястото на Аврамов. В състава на Спортист Борислав Илиев замени контузения Бачков.
48' Хубава атака на варненци започната от Тодор Колев завърши с удар на Юруков, но след рикошет вратарят улови топката без проблеми.
52' Опасен пряк свободен удар, фронтално срещу вратата на Спортист на 23 метра от голлинията.
Хубав удар на Юруков и прекрасна намеса на Стоянов, който изби топката.
60' Нищо интересно не се случва на терена в тези минути. И двата отбора играят изключително слабо.
62' Не лоша атака на Черно море, но първо Юруков не успя с глава да насочи топката към вратата, а след това Ели Маркес шутира от малък ъгъл в аут.
До този момент Велизар Попов нито веднъж не е станал от мястото си на резервната скамейка.
65' Юруков пропусна от 3 метра да порази целта, но топката не му беше много удобна. Преди това съставът на Спортист извърши смяна. Излезе Бижев и в игра се появи Деян Борисов.
66' Смяна и в състава на Черно море. Излезе Юруков и в игра се появи юношата на Черно море Румен Николов.
69' Румен Николов можеше да отбележи с глава след центриране на Ели Маркес. За първи път се чуха аплодисменти от страна на публиката в този мач.
71' Опасен пряк свободен удар в полза на Черно море на около 25 метра.
Страхотен удар на Борносузов, вратарят с мъка избива в корнер.
72' ГОООЛ! 2:0
Тодор Колев и Ели Маркес разиграха ъгловия удар. Маркес центрира в наказателното поле и Танко Дяков с глава вкара втория гол.
Станислав Стоянов влезе на мястото на Александров.
80' Успокои се играта след гола на Дяков. Явно двата отбора решиха, че мачът приключи. Само след мача да не се оправдават с времето и слънцето.
81' Кулибали можеше с глава да се възползва от едно центриране но топката излезе в ъглов удар.
ГОООЛ! 3:0
Даниел Димов вкара с глава. Три ъглови удара, три гола за варненци.
85' Димов пробва зверски удар към вратата на гостите, но топката попадна в главата на Борносузов. Медицинска помощ се оказва на Наско.
90' Танко Дяков пробва удар извън наказателното поле, но топката мина встрани от вратата.