Избрани Новини
Бозата остава зад решетките
37-годишният добричлия Диян Димов - Бозата, ще остане да търка нара в ареста.
Това се разбра днес, след като окръжните магистрати оставиха без уважение молбата му за по-лека мярка.
Той е обвиняем за организиране и участие във въоръжена престъпна група за разпространение на наркотици. Димов бе арестуван след акция на добричката полиция на 15 декември м.г., при която бе разкрито депо за наркотици в гориста местност край града и иззети от него 300 грама амфетамин, а от един от доставчиците - 25 грама марихуана. По-късно полицаите намериха още скривалища с наркотици, а при обиски бяха открити и иззети газови и бойни пистолети и боеприпаси, везни за измерване на наркотични вещества, преносими радиостанции, заглушители за мобилни телефони и полицейски радиостанции.
На съдебно заседание на 25 март т.г. адвокатът на Диян Димов поиска да бъде назначена съдебно-медицински експертиза със задача да се определи здравословното състояние на неговия подзащитен и дали то е съвместимо с престоя му в Следствения арест.
Днес Окръжна прокуратура - Добрич, представи документите по назначаването и провеждането на експертизата. Съдът прие заключението на вещото лице, според което Диян Димов страда от заболяване, което не е пречка да пребивава в Следствения арест. Препоръчва се да бъдат направени допълнителни изследвания и според техните резултати да бъде назначено лечение.
След като се запозна с материалите по делото и изслуша страните, Добричкият окръжен съд остави без уважение искането за изменение на мярката за неотклонение на Диян Димов. Определението му може да бъде обжалвано и протестирано пред Апелативен съд - Варна.