Евроинс Черно море изненада Левски

06-04-2010, 18:29

bulgarianbasket.com

ЕКАТЕРИН ДОНЧЕВ

Кош на Гари Уеър 0.6 секунди преди края донесе победа на Евроинс Черно море над Левски в София.

Крайният резултат от срещата е 86:85 за варненци, а скоро предстои нова среща между двата отбора в същата зала за Балканската лига.

Варненци бяха на път за пореден път да се провалят през този сезон, след като влязоха в последната четвърт с 15 точки преднина и малко преди края вече изоставаха в резултата. Тогава при точка преднина за "сините" Мираковски тупкаше топката и чакаше последните секунди, след това опита атака към коша, стреля неточно и, когато голяма част от залата си помисли, че Левски прави невероятен обрат, Уеър протегна ръка и вкара за победата.

Преди това Евроинс Черно море изигра много добра трета четвърт, която спечели с 30:19, а на полувремето водеше с 4 точки.

Най-резултатен за варненци беше Александър Янев, който отбеляза 26 точки. Гостите постигнаха и много добър процент от далечна стрелба - повече от 40%. С тази победа Евроинс дава сериозна заявка за класиране в четворката на първенството, а защо не и, при малко късмет, дори трето място.