Срамна загуба за Спартак. Калиакра излезе начело

18-04-2010, 18:50

Автор:

ЕКАТЕРИН ДОНЧЕВ

Всичко от Автора

Спартак Варна записа една от най-срамните си загуби в историята. "Соколите" паднаха с 0:5 от  Любимец като гости.

Срещата се реши през първото полувреме, когато домакините от Любимец вкараха четири гола. Последното попадение падна в 78-та минута. Варненци за пореден път играха слабо и не можаха да отбележат гол. До момента само в срещата с Добруджа беше поразена противниковата врата. Варненци играха в следния състав: Костадин Георгиев, Станислав Христов, Стефан Дончев, Латин Венков, Генади Луго, Георги Бомбов, Илчо Илчев, Виктор Драголов, Живко Бояджиев (60 Кирил Недев), Михаел Михалев (86 Йордан Пенев), Иван Мартинов (80 Калоян Генчев).

В друга среща от 25-я кръг на източната "Б" група Калиакра победи като гост с 2:1 Свиленград и излезе начело в групата. Георги Кючуков вкара победното попадение в даденото от съдията продължение на двубоя. От своя страна Дунав направи 2:2 в Добрич и вече момчетата на Цонко Цонев са начело в класирането. Калиакра води с една точка и има мач по-малко от преките си конкуренти. Спартак е на 8-мо място с актив от 33 точки.