Милушев и Градинаров бият пред 3000 мъже през 1389 г.

18-04-2010, 18:56

СВЕТЛАНА МИХАЙЛОВА

Волейболните ни национали Данаил Милушев и Мирослав Градинаров донесоха ценна победа своя „Дамаш спорт” в осминафиналите на плейофите в иранското първенство.

В домакински мач техния нов клуб разби с 3:0 гейма отбора на Минчо Минчев "Базаргани". Регламентът в решителната фаза на иранската Суперлига предвижда да се играе до две победи от три мача, като в сряда „Дамаш спорт” гостува на противника си. В първия двубой националите ни, които в момента се намират в страхотна спортна форма, играха цял мач и имаха основен принос за успеха. 3-хилядната спортната зала в Рашт е била препълнена, като публиката е била изцяло от мъже, тъй като според мюсюлманските традиции, жените не могат да посещават спортни състезания. „Настроението в залата бе страхотно. От първата до последната минута всички ни подкрепяха и помогнаха по-лесно да стигнем до победата. По традиция само мъже посещават срещите. Другото любопитно в Иран е, че в момента тук е 1389 г. ”, заяви варненецът Данаил Милушев.