ВарнаУтре LIVE: Спартак - Свиленград 6:2

01-05-2010, 16:49

СНИМКА: ЦВЕТОМИР ТРЪНКОВ

ЕКАТЕРИН ДОНЧЕВ

Край на мача. Спартак победи с 6:2. Прекрасна игра на варненци и публиката си тръгва доволна.

На 1.05 варненци посрещат "граничарите" в предпоследната си домакинска среща за това първенство. До момента през пролетта "соколите" имат само една победа и едно равенство у дома. В очакване на нови 3 точки прякото предаване на Варна Утре започва в 17:45.

Здравейте от стадион Спартак. Домакините ще играят изцяло в син спортен екип, а гостите с жълто-зелени фланелки и зелени гащета. Времето за игра е прекрасно, но за съжаление има твърде малко зрители на днешната среща.

Фоторепортаж »

Състав на Спартак: Банков, Дончев (к), Луго, Венков, Маринов, Боев, Димов, Костадинов, Илчев, Щерев и Драголов.
Старши треньор: Тодор Попов.

Състав на Свиленград: Младенов, Каменов, Попов, Христов, Георгиев, Бахчеванов, Минков, Костов, Овчаров, Младенов и Янчев.
Старши треньор: Стоян Узунов.

18:00 Главният съдия Кознички даде началото на футболната среща. Първи с топката играят гостите.
4' Първо опасно нарушение пред вратата на доакините. Бахчеванов стреля опасно но в аут.
5' ГОЛ! 0:1
Непростима грешка на Банков. Вратарят на варненци изтърва една топка в наказателното поле, Янчев я взе и на празна врата откри резултата.
Коженото кълбо отиваше право в ръцете на варненския страж. Той се опита атрактивно да я улови, но вместо това я удари с ръце в коляното си и тя попадна в краката на противниковия нападател.
10' Ъглов удар за Спартак.
ГООЛЛЛЛЛЛ!!!! 1:1
Прекрасно центриране на Илчев и Латин Венков от два метра с глава изравни.
13' Не само преди първия гол в срещата, но и след това варненци разиграваха по-добре топката и владееха инициативата. За съжаление обаче се случи този нелеп гол. Добре, че Спартак изравни бързо.
15' ГООООЛЛЛЛ!!!! 2:1
Драголов се пребори за една топка в наказателното поле и пусна по земя на Щерев, който от два метра изведе Спартак напред.
Грешката на Банков е компинсирана изцяло и вече варненци са напред в резултата.
18' Добре започва този мач. Вече три гола и интересна игра. Трябва да съжаляват феновете на "соколите" които решиха да не идват на стадиона.
23' Нов ъглов удар за Спартак.
ГООООООЛ!!! 3:1
Илчев се възползва от центрирането на Димов и с летящ плонж с глава вкара третия гол за Спартак.
Такъв мач се гледа и коментира с удоволствие.
27' Жълт картон за Илчев. Веселин Кознички вдигна картона за това, че след като играчът на Спартак извърши нарушение изхвърли топката с ръка настрани.
30' Нова опасна атака на Спартак. Илчев напредна мощно с топката, влезе в наказателното поле и пусна успореден пас към Щерев, но неговият удар не се получи, след което и Димов пробва, но отново без успех - аут.
35' Гостите са пристигнали във Варна без лекарски екип. Доктор Купенов оказва помощ на състезателите от двата отбора.
41' Нови аплодисменти за Спартак. Драголов напредна по дясното крило, пусна хубав пас към Димов, но ударът му не се получи и топката излезе в аут. Добра атака на домакините.
44' ГОЛ! 3:2
Нова непростима грешка на Банков, отново изтърва топката и Бахчеванов намали.
45' Ужас. Какво прави днес този вратар. Добре, че Свиленград не изравни.
Пак изтърва топката и нападател на гостите от 12 метра не успя да насочи топката в празната врата.
Край на полувремето. Костадин Георгиев отиде да загрява и почти сигурно ще смени Банков.

19:02 Начало на второто полувреме. Както се и очакваше на вратата на варненци вече е Костадин Георгиев.
46' ГОООООЛ! 4:2
Венци Маринов се възползва от една отскочила топка в наказателното поле и с хубав удар отбеляза четвъртия гол за варненци.
49' И гостите сменят вратаря си. На мястото на Младенов в игра се появява Вангелов.
60' Без опасности пред двете врати в тези минути на стадион Спартак.
63' След като варненци отбелязаха четвъртия гол, успяха добре да затворят играта. В момента двата тима разиграват основно в центъра на терена.
64' Драголов напредна добре по лявото крило, но в последния момент защитник изби топката в ъглов удар.
65' ГООООООЛ!!!! 5:2
Отново Латин Венков се извиси над всички в наказателното поле и с глава покачи резултата. Четери гола за Спартак след изпълнение на ъглов удар.
68' Дузпа за Спартак!
Драголов излезе сам срещу вратаря и бе спънат отзад.
ГООООЛ!!!  6:2
Живко Бояджиев е точен от бялата точка.
Преди изпълнението на дузпата Драголов и вратарят Георгиев се караха кой да изпълни наказателния удар. В крайна сметка Стефан Дончев като капитан даде топката в ръцете на Бояджиев.
72' Публиката на стадион Спартак иска още голове във вратата на гостите.
80' Гостите се примириха със съдбата си. Спартак сякаш не искат да вкарват повече.