O, не! Край с Farmville във Facebook!

Архив Варна

13-05-2010, 10:15

Автор:

varnautre

Всичко от Автора

Спокойно фенове, дишайте дълбоко! Zynga стартират собствен сайт.

На него ще може да продължите се забавлявате по този изключително интересен начин, сеейки виртуални зелечуци във виртуалната си ферма с виртуалния си добитък и да се състезавате с виртуалните си съседи, кой ще има най-готината виртуална нива.

Много потребители на социалната мрежа Facebook са запознати, дори невероятно издразнени на всички свои приятели, които постоянно им пращат покани за изключително досадната виртуална ферма Farmville. Създателите на тази и други "забавни" игри във Фейбук e компанията Zynga са се "скарали" със социалния сайт, информира gamesreviews2010.com.

Приложенията на Zynga са сред най-популярните, сред хората, които си нямат друга работа. Farmville е на първа позиция за социалната мрежа, Cafe World е на номер 6, Mafia Wars е 8-ма, а Petville е 9-та.

Пред Zynga се отварят невероятни възможности, тъй коато вече са наложено име на този пазар и раздялата с Фейсбук е може би гениално маркетингово решение, а може би е началото на края на компанията. Все пак Фейсбук е социалната мрежа с най-много потребители в света - над 400 млн и точно там Zynga направи своя пробив.

В сряда изпълнителният директор на Zynga - Марк Пинкъс направи официално изявление за съдбата на компанията. Те ще стартират интерактивна социална мрежа за игри, наречена Zynga Live.

Zynga са преговаряли с Фейсбук за повече права в социалната мрежа, но се е стигнало до абсолютно неразбирателство. Фейсбук са прекъснали съобщенията за игрите в мрежата и са заплашили, че изцяло ще ги забранят. Zynga се приготвя да напусне Фейсбук в идните седмици, каза Пинкъс.

Фейсбук изисква от всички компании, които имат приложения в сайта да дават 30 % от всички печалби, на социалната мрежа. Освен това те имат изискване към Zynga, те да използват Фейсбук, като основен сайт, на който да може да се играе на тях.

Колко зарибени са играчите към тези приложени и дали Zynga ще успеят да се справят без Фейсбук, ще разберем съвсем скоро.