Избрани Новини
Мислят нови промени за матурите
Матурите, които ще държат догодина зрелостниците, ще бъдат променени.
Обмисля се вече да няма теми с формулиран текст, изучавани предварително. Това съобщи в Габрово министърът на образованието Сергей Игнатов.
"Изпитните теми, начинът, по който се задават, предварителната подготовка по тях, зазубрянето им, създават поданици, а не граждани, каза министърът. А на България й трябват образовани и свободни хора, които могат да мислят. Зрелостниците могат сами да формулират темата си и има начин това да бъде оценено" обясни Игнатов.
Според него българското образование се нуждае от нов закон, който да въведе повече интерактивност в учебния процес и да разтовари учениците от необходимостта да зазубрят и да възпроизвеждат текстове. Той твърди, че сегашното образование е поставено така, че никой не пита младите хора имат ли нужда от вида знания, които им се предлагат и служат ли им те в живота. Министерството искало да създаде закон, в който ученикът да бъде в центъра на учебния процес.
Топ Новини