Избрани Новини
Красимир Станев: Летището в Лесново ще стане бизнеслетище
През следващата година летище Лесново, което се намира край Елин Пелин и е стопанисвано от "Албена" АД, ще стане бизнеслетището на София.
Това заяви изпълнителният директор на акционерното дружество Красимир Станев. Към днешна дата аеропорта има нужда от инвестиция в размер на близо 6 милиона лева. Тя ще бъде вложена във вдигане на капитала на летището, както и за поставяне на радионавигационни уреди. Така ще може самолетите да кацат при лоши метереологични условия и нощем.
"Предстои ни също да довършим удължаване на полосата до 1300 метра. Летището ще може да поема чартърни полети, както и бизнесполети. Ще може да приема самолети с разперени крила до 26 метра, а аеропланите да са с 50 и 80 места", заяви в Албена Красимир Станев.