Добруджанци стартират с №101 в рали "България"

Архив Варна

07-07-2010, 14:21

Снимка:

СНИМКА: СВЕТЛАНА МИХАЙЛОВА

Автор:

varnautre

Всичко от Автора

Автомобилният екипаж от Добрич Николай Кортелов/Наско Цонев ще потегли с №101 в 41-ото издание на рали "България", което тази година е кръг от световния рали шампионат.

Състезанието ще се проведе от 9 до 11 юли в Боровец. Двамата добруджанци ще участват с Опел Корса и ще се представят от името на Мотоспорт (Добрич). Дистанцията на рали "България" за трите дни на надпреварата ще бъде общо 1069,56 км (скоростни отсечки 354,10 км; преход 715,46 км).

"Това ще бъде най-трудното и дълго състезание от програмата ни през този сезон. Вчера и днес тренирахме в Боровец. Довечера е техническият преглед на автомобила ни. Отлично познаваме трасето и конкуренцията. Тази година ралито е по-различно, защото е кръг от световния шампионат, но ние ще се борим само за точки за българското първенство. Едни от причините са, че ако искаме да се представим във WRC ще трябва да броим такса от 4 000 евро, да си купим бензин от 5 евро за литър и да караме с гуми Пирели. Това е непосилно за нас, а има и други куп условия, които трябва да се покриват. Сега за участието си сме платили такса от 250 лева", заяви за ВарнаУтре.бг Николай Кортелов, който участва в рали "България" от 1984 година насам.