Избрани Новини
Труд: Фермер кандидатствал за европари пред гаджето си
Десислава Цупарска, шефка на врачанския клон на фонд “Земеделие”, ще бъде отстранена от длъжност в понеделник.
Това съобщи земеделският министър Мирослав Найденов, цитиран от вестник "Труд".
Поводът е, че дамата е премълчала в декларацията си за конфликт на интереси, че мъжът, с когото живее, кандидатства за пари от еврофондовете. Тече обаче и разследване дали е имало злоупотреби с помощи от Брюксел.
В петък ченгета от Икономическа полиция иззели документацията на врачанския клон. За тази акция същия ден в Шумен премиерът Бойко Борисов съобщи, че са били извършени уникални машинации, за разкриването на които ще получим поздравления от Брюксел.
Врачанските полицаи и прокурори обаче вчера отказаха коментар, тъй като анализът на документите и събирането на доказателства продължава.
Според осведомени преди време приятелят на Цупарска - бизнесменът Симеон Ценов, взел за стопанисване общински ливади в землището на врачанското село Косталево. Той подписал декларация 5 години да не променя предназначението на пасищата, но върху терена направил писта за високоскоростни планински автомобили.
Топ Новини