Акция „Килърите” върви в страната

Архив Варна

23-07-2010, 06:46

Снимка:

СНИМКА:ВИОЛЕТА РУСКОВА

Автор:

varnautre

Всичко от Автора

Операцията с кодовото наименование “Килърите” се провежда на територията на страната и е с цел предотвратяване на дейността на организирана престъпна група, която се занимава с тежка престъпност, съобщи вицепремиерът и министър на вътрешните работи Цветан Цветанов по Нова тв.

„Изключително тежка престъпна група, в нея има поръчител, организатор, извършител и помагачи. Всичко това е задържано. Това е една тежка престъпна група, която извършва тежки престъпления. Целият ден колегите ще работят. Има много адреси за проверяване. Едно лице не отвори врата при проверката, но колегите успяха да влязат и вътре намериха един автомат „Калашников“, обясни Цветанов.

Подробности ще бъдат дадени на пресконференция утре съвместно от премиера и вътрешния министър, каза  също по Нова тв самият Бойко Борисов.

Цветанов само уточни, че за първи път са задържани такива престъпници в историята на съвременна България.

Арестуваните досега са 20 човека, полицаи са посетили над 30 адреса. “Килърите” стартира в столичния квартал “Гоце Делчев”, както и в Червен бряг, Плевенско. В столицата са задържани двама души, след като са били претърсени осем адреса. Полицаите са иззели вещи, които имат отношение към случая, по който се провежда операцията. Засега от МВР отказват да дадат повече яснота за провежданата акция.

Полицейски действия по същата операция се провеждат и на територията на Созопол, Китен, Варна, Самоков и Перник. Операцията се реализира съвместно от екипи на МВР, ДАНС, ГДБОП, „Криминална полиция", Областните дирекции на полицията в София, София-град, Плевен, Варна и Бургас. Ръководи се от Софийската градска прокуратура.

Полицейски патрули са блокирали редица възлови кръстовища. На един от адресите е оказана съпротива, открит е и автомат „Калашников”, което е наложило употреба на помощни средства. Задържаните са бандити от различни нива в престъпната група – поръчители, посредници и изпълнители. Акцията продължава.