Избрани Новини
Спечелилият джакпота от 6,5 милиона лева не си потърси парите
Грандиозният джакпот от 6,5 милиона лева, който падна в играта 6/49 на Тото 2 от 17 юни, не е потърсен и парите остават в министерството на спорта и тотализатора.
45-дневният срок за това изтече днес в 17:00 часа. Заради това на извънредно заседание на управителния съвет на Българския спортен тотализатор е било взето решението сумата от 6,5 милиона лева да бъде разпределена по равно между министерството на спорта и Тотализатора.
Спортният министър Свилен Нейков е уведомен за решението на управителния съвет. От Тотализатора съобщават още, че единичният фиш, с който бе улучен джакпота, е пуснат в Ловеч. Припомняме, че неотдавна бяха тиражирани информации, че възрастна баба с внучето си е посетила тотопункт в Пловдив, като носела печелившия фиш и разпитвала как и от къде може да си вземе печелбата.
Подобен случай с непотърсена печалба в България е имало и преди години, но сумата е била 500 хиляди лева. Наскоро в Англия пък „късметлия“ не си потърси джакпота от 3,36 милиона паунда.
От тотализатора съобщават още, че ще предложат на министерския съвет тяхната половина от милионите да бъде върната отново в играта. Идеята е след всяко следващо падане на джакпота към него да бъде прибавяна сумата от 1 милион лева, до изчерпване на парите. Тоест при следващите три ударени джакпота. Смисъла на предложението е да се покаже на хората, че в играта няма скрито-покрито. Такса, въпреки че милионите не са потърсени, Тотализатора иска да ги раздаде наново, но като бонус, а не да прави отделни тиражи.