Избрани Новини
Музикантите: Организаторът е мошеник
Отворено писмо до г-н Борин Белчев, относно неговото нарушение на договор по време на "Фестивал Mas que Nada 2010" във Варна, България
Париж, 09.08.2010 г.
Уважаеми всички,
Бихме искали да изразим нашата дълбока тъга и чувство на неудовлетвореност за това, че трябваше да отменим шоуто на кубинската група Maraca, насрочено във Варна миналия петък - 6-ти август в Морската градина на фестивала "Mas que Nada 2010".
Ние бяхме много развълнувани да свирим в България за първи път и да представим нашата музика и изкуство в страната, която щеше да ни бъде 45-тата, откакто групата Maraca е основана преди 15 години.
Бихме искали да се извиним, но ние дълбоко чувстваме, че не ние сме виновни и не трябва да носим отговорност вместо директора на фестивала, г-н Борин Белчев, управител на Groove Connection Ltd, за пълната му липса на професионализъм и на уважение към договорните му ангажименти.
Под наш натиск и в отговор на опасенията ни, че не само няма да ни се плати за концерта, но и няма да ни се възстановяват разходите за визи и за турнето, както беше споразумението ни, г-н Борин Белчев призна няколко минути преди шоуто, че "той няма пари да плати на групата, но със сигурност ще ни плати през август "(цитат).
В резултат на това останаха неясни 2 въпроса: ако решим да изпълним концерта, излизаме на сцената без гаранция, че ще ни бъде платено някога. Освен това разходите, които бяхме направили, може да не ни бъдат възстановени. За да бъдем точни, единствената причина, поради която групата Maraca остана 5 почивни дни в Париж от 1-ви август до 5-ти, с хотелски и дневни разходи, беше, за да участваме във Варна на фестивала "Mas que Nada". За да изпълненим договора си и да изнесем концерта във Варна, ние трябваше да се променим датата на самолетните билети на групата за Куба от 1-ви август на 8-ми август.
След изумителните откровения г-н Борин Белчев, привидно нервен и изключително страннен, просто изчезна около 22.30 в нощта на насроченото шоу, изоставяйки групата без транспорт до летището и без платени билети за връщане - ние разбрахме за тази много мошеническа ситуация на другия ден, на път за летището на Варна.
Благодарение на добрата воля и съвестта на няколко доброволци на фестивала, наистина разстроени и засрамени от положението, предизвикано от действията на г-н Белчев, ние съвместно организирахме транспорт към летището, а липсващите пари за издаването на билети за групата за полета обратно към Париж, бяха внесени в последната минута от г-жа Милена Миланова, управител на туроператорската компания MM TRAVEL ООД. Г-н Борин Белчев така и не се появи отново. Ако групата не беше успяла да се регистира на летището, не само щеше да изтърве полета обратно към Париж, но и връзката за Куба на следващия ден, което щеше да доведе до абсолютна катастрофа от логистична и икономическа гледна точка.
Ръководството на хотела (хотел mOdus, Варна - бел. прев.), мениджърите на групата, ММ ТРАВЕЛ ООД, както и много други хора, които са работили усилено, за да се осъществи фестивалът на г-н Борин Белчев, все още чакат г-н Борин Белчев да обясни безотговорните си действия и да изпълни договорите си.
С това писмо ние напълно осъждаме измамата на г-н Борин Белчев и го считаме за мошеник. Ние може да го съдим за нарушение на договора, освен ако не намерим приятелско споразумение в рамките на следващите дни.
Ние искаме всички - медии, публика и народът на България да знаят как г-н Борин Белчев постъпи с нас и с други, работещи за неговия фестивал. Но също така искаме да благодарим на всички хора във Варна, които дойдоха да съдействат за концерта на Maraca, както и за тяхната привързаност и солидарност, която ни показаха.
Ние повече от всякога искаме да споделим нашата музика, култура и приятелство с българския народ и се надяваме да имаме възможност да го направим съвсем скоро.
С уважение,
Орландо Вале "Maraca", ръководител на групата
[email protected]
www.myspace.com/maracavalle
www.maraca.cult.cu
www.myspace.com/maracathemontereyproject
Селин Шово, мениджър
[email protected]
Дирк Фейс (Tsahara Production), агент
Топ Новини