Избрани Новини
Цветанов: Няма полицейски произвол при случая в Кърджали
Проверката за инцидента в Кърджали, при който пострада момиче, е установила, че не е имало полицейски произвол, каза по време на парламентарния контрол днес министърът на вътрешните работи Цветан Цветанов.
Той уточни, че полицейските служители не са направили рапорт за инцидента, за което са получили писмено предупреждение.
Всички материали по случая са предадени на прокуратурата в Кърджали, която ще направи независима проверка.
От името на ДПС Христо Бисеров заяви, че Цветанов отново не е отговорил дали е имало прокурорско разрешение за нахлуването в дома. "Вие подменяте темата и не отговорихте на нито един от четирите въпроса, които ви зададох", каза той.
Цветанов обеща да му предостави писмено всички материали от проверката и на свой ред обвини ДПС, че до инцидента се е стигнало заради поправката "Ванко 1". Заради нея Джем Мустафа е лежал в затвора за сводничество по-малко от три години, вместо присъдените му 11.
"Ако беше лежал в затвора, нямаше да има поръчване на проститутки, защото човекът щеше да бъде там, където му е мястото", завърши той.