Очарователната Крищина Бранко ще пее фадо в България

Архив Варна

07-09-2010, 19:12

Снимка:

JAZZ-PLUS.COM

Автор:

varnautre

Всичко от Автора

Португалската фадо певица Крищина Бранко се очаква да пристигне в България на 15 октомври.

Концертът й е на 16 октомври в зала”България”, София, от 19:30 ч.

На сцената чистият и омаен глас на Крищина Бранко ще бъде съпроводен от пианото на Рикардо Диас, от португалските китари на Жозе Мануел Нето и Бернардо Куто, от цигулката на Александре Силва и баса на Фернандо Майа.

Концертът на Крищина Бранко се организира от Джаzz+ с любезната подкрепа на Посолството на Португалия. Билети може да намерите в мрежата на Тикет Плюс в интернет, на касата на зала “България”, в “Дюкян Меломан”, както и на много други места, описани тук ».

През март 2009 г. Крищина Бранко издаде новия си албум “Kronos”. Обединяващата нишка, свързваща песните в албума, е Времето. Тук великолепната певица е събрала песни, написани специално за нея от именити композитори и поети като Жозе Мария Бранко, Сержио Годиньо, Амелиа Муже, Руи Велозо, Сарлуш Те, Виторино, Карлуш Бика, Марио Лажиня, Жоао Паоло Естевеш да Силва и Рикардо Диаш. Всеки един от тях стои достойно в историята на португалската музика.

Кronos е десетият албум на Крищина Бранко, чиято кариера започва на сцената в Амстердам през 1996 г. През първите години на сцената репертоарът на певицата е белязан от искраната й адмирация към фадо кралицата Амалия Родригеш, като интерпретациите на песните й са оригинални и запомнящи се. През 2006 г. тя се връща към тази програма и я увековечава в албума “Live”.

Година по-късно Крищина Бранко пресътворява по свой начин музикалния и поетичен свят на още една важна фигура в португалската музика – Жозе Афонсо в албума си “Abril”. Както самата Крищина Бранко споделя:”тези два албума са отражение и размишление върху миналото.” Албумът “Kronos” e своебразно продължение на линията, заложена в предходните два албума. Тук фадищата “поглежда към настоящето, миналото и към онова, което ще дойде и .. прави бъдещето.” Това пътуване през времето предстои да видим и изживеем, водени от красивите и вдъхновени изпълнения на певицата.

Напоследък Крищина Бранко стана известна като "Лицето на Португалия". Красотата й вдъхновява прочутия  художник Жулио Помар, който е натоварен да създаде пощенска марка по случай стогодишния юбилей от обявяването на португалската република. Той се спира на Крищина, като заявява, че “тя е истинското португалско лице.” Проектът е в развитие и се очаква до края на месец октомври да бъде осъществен.